Trychologia – stary szablon

trychologia

diagnostyka wypadania włosów i chorób owłosionej skóry głowy

Trychologia zajmuje się kompleksowym leczeniem problemów związanych ze skórą głowy i włosami. Odpowiednia diagnostyka trychologiczna skutecznie pomoże rozwiązać wszelkie problemy, takie jak łupież, łojotok oraz łysienie. Wypadanie włosa jest naturalnym procesem, a utrata ok. 100 włosów dziennie jest fizjologiczna. Jeśli zauważymy, że liczba ta znacznie wzrasta lub pojawiają się obszary wyłysienia, należy udać się do dermatologa, w celu znalezienia przyczyny, zahamowania procesu łysienia i wdrożenia leczenia.

Aby leczenie było skuteczne, należy postawić właściwą diagnozę, a więc wniknąć w sedno problemu i określić jego przyczyny. W tym celu wykonujemy zabiegi diagnostyczne takie jak trichoskopia oraz biopsja skóry głowy, dzięki którym zdobywamy potrzebną wiedzę. Na jej podstawie możemy podjąć konkretne działania.

leczenie łysienia i chorób owłosionej skóry głowy

W zależności od rodzaju łysienia, a także wieku pacjenta oraz złożoności problemu, terapia łysienia może przybierać różne formy. Jednym z najczęstszych typów łysienia jest łysienie androgenowe.  Chociaż proces ten dotyka w większości mężczyzn, to jednak występuje również u kobiet. Kluczem do osiągnięcia sukcesu i zahamowania łysienia androgenowego jest wybór odpowiedniej terapii. Dysponujemy szerokim wachlarzem możliwości terapeutycznych: farmakologicznym oraz zabiegowym.

Ponadto udzielamy specjalistycznej pomocy w przypadku rzadkich łysień bliznowaciejących, łysienia plackowatego oraz leczenia dermatoz owłosionej skóry głowy.

Większość postaci łysienia jest odwracalna jeśli postawi się właściwą diagnozę we wczesnym etapie i podejmie odpowiednią terapię.

zabiegi na skórę głowy

W celu zachowania zdrowego i pięknego wyglądu skóry głowy, a także gęstości włosów, niezbędna jest ich właściwa pielęgnacja oraz w przypadku wypadania włosów odpowiednie leczenie. Chociaż niektóre zabiegi pielęgnacyjne możemy wykonać samodzielnie w zaciszu domowym, to jednak wiele zabiegów wymaga interwencji specjalisty oraz wizyty w gabinecie dermatologicznym. Wśród nich znajdą się zabiegi takie jak:

  • osocze bogatopłytkowe,
  • mezoterapia mikroigłowa z użyciem leku antyandrogenowego nowej generacji,
  • mikronakłuwanie,
  • mikronakłuwanie z mezoterapią witaminową,
  • Dr Cyj Hair Filler,
  • terapia z użyciem trimacynolonu, terapia DCP
+48 12 307 04 31
kontakt@malgorzatafuchs.pl
ul. Grzegórzecka 15/LU2, 31-532 Kraków

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Posiadasz niepokojące zmiany skórne? Nie zwlekaj i umów się na wizytę w dogodnym terminie!

+48 12 307 04 31
Umów się na wizytę