Mezoterapia dutasterydem – stary szablon

Mezoterapia dutasterydem

Jest to nowa metoda leczenia łysienia androgenowego, polegająca na miejscowym aplikowaniu na skórę głowy dutasterydu (leku antyandrogenowego, inhibitora 5-alfa reduktazy testosteronu). Terapia pozwala na skuteczne zahamowanie łysienia oraz zagęszczenie włosów. Może być stosowana zarówno u mężczyzn jak i kobiet z łysieniem androgenowym. Stosowanie tego leku jest pozarejestracyjne (off-label). Liczne badania kliniczne wykazały jego skuteczność. W niektórych przypadkach ​​leczenie mikroiniekcjami dutasterydu jest skuteczniejsze i wymaga mniejszej liczby sesji niż osocze bogatopłytkowe.

Jak wygląda zabieg

Zabieg polega na podaniu dutasterydu za pomocą mikroiniekcji bezpośrednio na skórę głowy, w obszar łysienia, dzięki czemu lek osiąga większe stężenie w mieszku włosowym i wywiera bezpośrednie działanie:  blokuje hormony androgenowe, które powodują, że włosy stają się cieńsze i krótsze, a z czasem wypadają.  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym skóry głowy, dzięki czemu jest techniką praktycznie bezbolesną. 

Cała procedura trwa około 20-30 minut i nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony pacjenta. Nie pozostawia widocznych śladów, a po zabiegu pacjent może natychmiast wrócić do normalnych zajęć. Włosy można myć tego samego dnia lub następnego. Nie zaleca się stosowania innych preparatów miejscowych, np. minoksidilu 24 godziny po zabiegu.

Jak często wykonywany jest zabieg

Eliminacja dutasterydu z organizmu wynosi około 3 miesiące, dlatego procedurę mikrowstrzykiwania dutasterydu można wykonywać co 3-6 miesięcy, w zależności od typu i zaawansowania łysienia. Zwykle zaleca się kurację co 3 miesiące jako intensywną terapię w celu zahamowania procesu wypadania włosów. Terapia podtrzymująca wykonywana jest dwa lub trzy razy w roku.

Zalety korzystania z dutasterydu

 szybkie działanie

wysoka skuteczność

bezbolesna metoda

mała inwazyjność

zahamowanie łysienia

bezpośrednia aplikacja

Umów się na zabieg leczenia łysienia androgenowego i uporaj się z problemem wypadania włosów raz na zawsze.
Umów wizytę
opinie zadowolonych pacjentów

Wszystkie zamieszczone opinie zostały zweryfikowane przez portal znanylekarz.pl

Bardzo polecam!
Bardzo polecam! Pani doktor to cudowana osoba! Poświęciła mi tyle czasu ile było potrzeba, wnikliwa dyskusja na temat czynników mogących wpływać na wypadanie włosów, analiza wyników badań i od razu zauważony problem (mimo normy badania Pani Doktor zauważyła parametr który ma wpływ na wypadanie włosów). Poprzedni lekarz nie zagłębił się aż tak w mój problem tylko wypisał silne preparaty bez żadnych wyników badań ani chociaż wnikliwej dyskusji na temat czynników mogących mieć wpływ na wypadanie włosów. Mimo małej ilości ocen – naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić Panią Doktor!
Karolina M
Profesjonalne podejście
Pani doktor bardzo profesjonalnie i jednoczesnie ciepło podchodzi do pacjenta. Zleciła wiele badań aby wykluczyc lub potwierdzić mozliwe przyczyny mojego problemu. Po otrzymaniu wyników okresliła przyczynę i ustaliła leczenie, biorąc pod uwagę znane mi reakcje mojego organizmu.
A. P.
Wizyta i wywiad
Pani Doktor bardzo przyjazna, komunikatywna z poczuciem humoru. Przeprowadziła obszerny wywiad, podała możliwości i przyczyny problemu, wyjaśniła co robić dalej. Wizyta przebiegła sprawnie i zadowalająco. Z całego serca polecam.
Ela
Profesjonalna pomoc
Bardzo sympatyczna i konkretna pani doktor. Całość wizyty przebiegła w miłej atmosferze. Widać, że ma dużą wiedzę na temat wypadania włosów u kobiet. Wszystko wyjaśniła, omówiła opcje i odpowiedziała na wszelkie moje pytania. Będę kontynuować wizyty 🙂
Justyna
Skuteczna walka z problemem
W końcu trafiłem pod właściwy adres. Po miesiącach nieskutecznej walki u innych “specjalistow” nareszcie czuje ulgę. Z dnia na dzień następuje widoczna poprawa. Odzyskałem nadzieję, że problem ostatecznie się rozwiąże. Dziękuję i polecam wszystkim Panią Fuchs.
Piotrek

 

+48 12 307 04 31
kontakt@malgorzatafuchs.pl
ul. Grzegórzecka 15/LU2, 31-532 Kraków

uMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Posiadasz niepokojące zmiany skórne? Nie zwlekaj i umów się na wizytę w dogodnym terminie!

+48 12 307 04 31
Umów się na wizytę