Jak pozbyć się problemów ze skórą głowy?

Jak pozbyć się problemów ze skórą głowy?

Problemy z włosami mogą znacznie wpływać na Twoją pewność siebie oraz codzienny komfort. Swędzenie, pieczenie, łuszczenie się skóry a nawet łysienie z całą pewnością utrudniają normalne funkcjonowanie i wymagają pilnego leczenia. Aby na długo zażegnać tego typu problemy, warto skonsultować się z trychologiem, który dobierze odpowiednie preparaty. 

Leczenie łupieżu – jeden z najpopularniejszych problemów ze skórą głowy 

Łupież i łuszczyca skóry głowy są dolegliwościami, na które uskarża się znaczna liczba osób. W drogeriach oraz sklepach z kosmetykami często dostępne są dedykowane szampony, które zgodnie z obietnicą producentów mają niwelować oznaki łupieżu oraz skutecznie go zwalczać. W niektórych przypadkach leczenie jest jednak znacznie bardziej skomplikowane i wymaga ingerencji specjalisty – może okazać się, że problemem jest łuszczyca głowy, a nie łupież, a w jej przypadku stosuje się inne środki, z reguły jedynie łagodzące przebieg choroby. 

Wprawiony trycholog zdiagnozuje przyczynę powstawania łupieżu oraz dobierze odpowiednie preparaty, które pomogą w wyeliminowaniu problemu. Zarówno w przypadku łuszczycy, jak i częściej spotykanego, typowego obsypywania się łusek, terapia polega na dokładnym oczyszczaniu skóry głowy oraz jej nawilżaniu, dlatego zdarza się, że konieczne jest włączenie kuracji gabinetowej. 

Leczenie łysienia – gabinet trychologii w Krakowie 

Nadmierne wypadanie włosów, zwane łysieniem, może być spowodowane wieloma czynnikami. Dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wpływ na nie mogą mieć uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne w organizmie, kondycja skóry głowy, nieodpowiednia dieta, a nawet silny i długotrwały stres. Leczenie tej dolegliwości wymaga ingerencji specjalisty wówczas, gdy obserwujemy utratę więcej niż 100 włosów w ciągu doby. 

Trycholog rozpozna typ łysienia oraz dobierze produkt, który posiada w swoim składzie pożądane substancje aktywne, mające na celu eliminację problemów. W naszym gabinecie w Krakowie przeprowadzana jest szczegółowa diagnostyka, a w dodatku na miejscu wykonujemy także specjalistyczne zabiegi na łysienie z zastosowaniem urządzeń zgodnych z obecnie panującymi wymaganiami.

O Autorze

Małgorzata Fuchs

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Szkolenie specjalizacyjne odbywała w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Klinikum Dortmund, w Niemczech. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Naukowym Uniwersytetu w Münster oraz prywatnych centrach medycznych, tym w prestiżowej klinice przeszczepu włosów i trychologii medycznej “Hairmedic” w Dortmundzie.

Może Cię zainteresować